Leo Mujić postao je poznat 2015. kada je glumio u viralnom videu u kojem je hrvatskom novinaru odgovarao na prometnu gužvu na autocesti. Leo je uzviknuo: “Nije samo prometna gužva, to je katastrofa! Trebali bi uvesti vinjete. Tko bi ovo želio doživjeti? Svaki petak je nered koji je napravio čovjek. Zar nije tako? Svaki petak je iznimka.” Ovaj video zapis star osam godina aktualan je i danas tijekom ozloglašene prometne “špice”, osobito tijekom blagdanske sezone. Godinama se na društvenim mrežama citiraju Leove riječi.
O imenu Lea Mujića nekada se pričala cijela regija, a sada je renomirana ličnost u svijetu umjetnosti. Kao istaknuti baletan i koreograf, s Beogradom ga veže jedinstvena veza. Ipak, mnogi ostaju zatečeni kada gledajući njegove fotografije otkriju njegovu pravu dob.
Po završetku baletnog školovanja, Leo Mujić odmah upisuje “L’Ecole-atelier Rudra Bejart” u Lausanni, Švicarska. Nakon školovanja, Leo je počeo raditi s cijenjenim koreografima i sudjelovati u visoko cijenjenim produkcijama.
Poznati umjetnik rodio se u Beogradu, dok su njegovi roditelji šezdesetih godina prošlog stoljeća emigrirali iz Hrvatske kako bi studirali u glavnom gradu.
Mjesto mog rođenja i boravka do druge godine rata poklapa se s Leovim porijeklom. Leo je u intervjuu za Jutarnji hr 2017. spomenuo da je slovo ‘j’ u njegovom prezimenu rezultat toga što je netko pogriješio pri pisanju, najvjerojatnije u Beogradu. Osim toga, isti je intervju otkrio da se Leo prestao baviti baletom 2013. godine.
Leova majka je bila zaposlena kao odgajateljica, dok je njegov otac po struci bio psiholog.
Tijekom svog obrazovanja imao sam sreću primiti dvije bitne komponente: poticaj da slijedim svoj osobni potencijal i slobodu da slijedim svoje ciljeve. Imam sestru koja je psihologinja i trenutno živi u Londonu. Govoreći o osobama s invaliditetom, jednom je primijetio: “Prilagođeni ljudi.
Na temelju dosadašnjih podataka može se potvrditi da se Leovo prebivalište nalazi u Zagrebu.
Odavno sam se oprostio od osjećaja pripadnosti. Samo me u rodnom gradu ispituju o porijeklu, jer me odaje naglasak. Beograd je moj jezični dom, mjesto koje zaista nikada neću napustiti. Nasuprot tome, kada govorim drugim jezicima, moje porijeklo postaje beznačajno. Zagreb je grad koji mi pristaje jer mi se ne nameće. Moj Zagreb je jednostavno postojanje; Poznajem nekoliko pojedinaca, rijetko izlazim, a restorane i teretanu posjećujem samo povremeno. Moj stan u Zagrebu je ugodan, ali nije mjesto odakle dolazim, iako sam svjestan svog porijekla. Ne tražim utočište u zastavama i simbolima i nemam dvojbe da se ukrcam u zrakoplov za polazak – podijelio je Leo ove misli za Jutarnji hr.