HomeNOVOSTIOČAJ U KOMŠILUKU - HRVATI KUKAJU NA SAV GLAS Traže krivce za...

OČAJ U KOMŠILUKU – HRVATI KUKAJU NA SAV GLAS Traže krivce za neuspeh i pominju “GURANJE SRBIJE”: Gde su izvukli 8 minuta, SA MARSA

U ključnom trećem kolu grupne faze Europskog prvenstva u Njemačkoj hrvatska reprezentacija doživjela je značajan kiks.

U ključnoj posljednjoj utakmici Hrvatska se zadovoljila neodlučenim rezultatom 1-1 protiv Italije, što nažalost znači da vjerojatno nisu uspjeli izboriti plasman u osminu finala EP-a.

Naši susjedi bili su na pragu ostvarenja cilja, održavajući vodstvo od 1:0 iz 55. minute. No, u šokantnom preokretu, doživjeli su neviđeni udarac u posljednjim sekundama utakmice. Zakanjijev udarac u 98. minuti srušio im je nade i bacio ih u krajnji očaj.

Hrvatski mediji teško su prihvatili takav zaključak, okrivljujući za neuspješan ishod isključivo suca Makelija.

Naslov Jutarnjeg lista glasi Vatreni šokovi u 98. minuti, gurnuli Italiju i Hrvatsku na rub ispadanja: Putovanje iz bajke u noćnu moru.

Prema spomenutom izvoru, nizozemski sudac je tijekom utakmice izrazio divljenje Italiji.

Naslov Index.hr-a podsjećao je na naslov drugog izvora.

Hrvatska se ljulja na rubu ispadanja.

Iznenađujućim raspletom događaja, Talijani su u posljednjem trenutku uspjeli postići pogodak, ostavivši nas u šoku. Međutim, ovaj nas je razvoj događaja zadržao u igri, budući da je teorija koja stoji iza naše strategije i dalje istinita.

Novinari hrvatskog “Dnevnika” izražavaju bijes prema sucu, optužujući ga da je nanio značajnu štetu njihovoj reprezentaciji i ističu njegove prijašnje pogreške.

Kako prenosi Dnevnik, nizozemski sudac postao je poznat po svojoj umiješanosti u skandale, a globalno je poznat po svom utjecaju na Srbiju i Englesku.

U tekstu se spominje i konkretan događaj tijekom kvalifikacijske utakmice za Svjetsko prvenstvo u Kataru, gdje su Srbija i Portugal u Beogradu igrali neodlučeno 2:2, a Dani Makeli je uspješno spriječio Cristiana Ronalda da postigne čist pogodak.

Hrvatska je ostala u šoku jer su Talijani u 98. minuti uspjeli postići gol i tako nas ostaviti na rubu eliminacije. Još uvijek se držimo samo snagom teorije.

Izražavajući tugu, očaj i nevjericu, komentar na portalu “Net.hr” dovodi u pitanje porijeklo nedavno dobivenih 8 minuta naknade, nagađajući da je možda izvučena s Marsa.