Na platformi društvenih medija, korisnik je podijelio opis određene kategorije putnika poznatih kao “turisti krumpira”, koji se odnosi na potkategoriju ljubitelja rajčice koja postaje sve popularnija.
Obavijest prenosimo u cijelosti bez izostavljanja:
Kao paradajz-turisti, nalazimo se u potkategoriji posjetitelja koji vole istraživati jela na bazi rajčice, ali s malim zaokretom. Umjesto da se prepustimo pašteti i rajčicama, odlučujemo se za kombinaciju krumpira i pršuta. Unatoč ovoj varijaciji, naš cilj ostaje nepromijenjen: minimizirati naše troškove odmora. To je prvenstveno uzrokovano našom zajedničkom pripadnošću radničkoj klasi, gdje su financijski resursi ograničeni, ali naša želja za ispunjenim bijegom i dalje postoji.
Kad god idemo na odmor, potrudimo se putovati s drugom obitelji. To ne samo da nam omogućuje da se lijepo provedemo zajedno, već nam pomaže i uštedjeti novac. U ovom tekstu objasnit ću kako to uspijevamo. Naša grupa za odmor sastoji se od četvero odraslih i četvero djece, što znači da su nam potrebna dva automobila za sve. Srećom, jedna obitelj već posjeduje kombi, što nam omogućuje još veću uštedu na troškovima prijevoza.
Kada je riječ o ekspanzivnijem tržištu, naši se prioriteti pri kupnji mijenjaju. Prioritet dajemo namirnicama koje imaju dulji rok trajanja, a zatim olakšicama poput grickalica, slatkiša i sokova za koje možemo odgoditi plaćanje. Od kineskih trgovaca nabavljamo predmete koji privlače nevini pogled djeteta na šetalištu, kao što su vodene puške, pištolji, madraci, gume i druge neozbiljne sitnice.
U našem zamrzivaču smo spremili krumpir, pršut, slaninu i meso. Sve ove artikle zamrzavamo ručno. Što se tiče smještaja, ne vršimo rezervacije unaprijed. Umjesto toga, nalazimo mjesto za boravak unutar sat vremena po dolasku, jer često ima slobodnih velikih apartmana. Na primjer, prošle godine u Rafailovićima smo pronašli novi stan u prizemlju, sa tri spavaće sobe, dnevnim boravkom, terasom i kompletno uređenim. Cijena ovog potpuno opremljenog apartmana bila je 50 eura. Nalazio se na povoljnoj lokaciji odmah uz plažu.
Uvodna izjava ovog posta “krumpir turista” glasi: “Suzdržavamo se od iznajmljivanja plažnog mobilijara jer djeca ionako rijetko izlaze iz vode (trećeg dana kao da im narastu škrge). Mi odrasli provodimo malo vremena u vodu sa sobom, povremeno na pijesku.Dosta su samostalni i uživaju u vlastitim aktivnostima.
Nastavljajući s pričom, nastavio je ilustrirati dnevnu rutinu koju slijede, zajedno s različitim metodama za postizanje ušteda.
Tipičan dan ide ovako: Noću koristimo stroj za pečenje krafni. Nakon toga svaku krafnu pojedinačno pakiramo u odgovarajuću ambalažu. Uz to donosimo i nadjeve i jednokratne vilice. Pripremamo cedevitu ili limunadu, povremeno kupovne sokove ili narežemo lubenicu ili drugu vrstu voća. Hladne Nes odrasli donose u svojim kompaktnim termosicama, a sve te stvari stavljaju u rashladnu torbu (starter pack beach bag).
Ujutro pripremamo sendviče i pakiramo torbe prije odlaska na plažu. Potrudimo se da u torbu stavimo sve što su djeca zatražila. Na plaži provodimo vrijeme do podneva. Kad se vratimo u stan, iz zamrzivača vadimo meso za ručak i gulimo krumpir. Nakon toga se bavimo raznim aktivnostima – neki od nas drijemaju, neki gledaju televiziju, a drugi brskaju po telefonu. Nakon ručka vraćamo se na plažu i tamo ostajemo do večeri. Po povratku u stan ponovno se kupamo i peglamo odjeću za izlazak. Potom se odvažimo u šetnju, večeru u pekari ili pizzeriji (sladimo se isključivo plodovima mora), kupimo kuhače i sladoled, a djeci omogućimo uživanje u lunaparku. Povremeno naiđemo na nešto trivijalno što smo previdjeli, poput prošlogodišnjeg incidenta s laserom od deset eura. U relativno kasnim satima vraćamo se u stan, gdje djeca zaspu brzo kao domine. Zatim provodimo neko vrijeme na terasi, ispijajući piće dok nam pjevaju serenade obalni komarci. Ove detalje korisnik je opširno podijelio na društvenim mrežama.